top of page

Welcome to OM System OM-5

polonyiistvan

ÉN A VÍZILOVAKKAL VAGYOK

Életre szóló élmények beszámolója Szombati Orsitól Kenyából, a nagy állatvándorlás idejéről.


David Attenborough filmjein nőttem fel, az Élő bolygó és a Sivatagi show képkockái már gyerekként beleivódtak a retinámba. Felnőve és utazó bloggerként egy bakancslistás álmom teljesült azzal, hogy eljutottam Kenyába, a nagy állatvándorlás idején. A tökéletes pillanatok megörökítéséhez egy OM System OM-5 fényképezőgép volt a segítségemre, M.Zuiko Digital ED 12-45mm F4.0 PRO és M.Zuiko Digital ED 75-300mm II F1:4.8-6.7 objektívekkel.



Az utazás első állomása a Masai Mara Nemzeti Park volt, amely minden év júliusa és októbere közt a világ legnagyobb állatvándorlásának ad otthont.  Milliónyi gnú és zebra vándorol át ilyenkor Afrika fennsíkjain, új és zöld legelők után kutatva, ami dzsipből nézve valami elképesztő látványt nyújtott.

A pillanatok megragadásához főleg a 12-45mm-es objektív volt a legnagyobb segítségemre, amely tökéletesen rögzítette a vadon hatalmas kiterjedését, míg a rekeszértékkel játszhattam a mélységélességgel, hogy egyensúlyba hozzam a mozgó állatok és a háttér részleteit.




A Masai Mara után az Amboseli Nemzeti Park felé vettük az irányt, amely főként hatalmas elefántcsordáiról híres és arról is, hogy a hátterében gyakran feltűnik Afrika legmagasabb hegye, az 5895 méter magas Kilimandzsáró. Hatalmas szerencsém volt, ugyanis a reggeli órákban egy elefánt bika és egy zsiráf is lencsevégre került a kontinens legmagasabb hegyének sziluettjével.


A 12-45 mm-es objektív széles látószöge kiválóan megmutatta az elefántot a hegyóriással, míg a 75-300 mm-es objektív lehetővé tette, hogy közelebbről is megcsodáljam a világ legnagyobb szárazföldi állatának részleteit. Különösen a fülét, amelynek alakja Afrika térképét mintázza.


A szafari során az igazi kihívás a ragadozók megfigyelése volt. A gepárd és a leopárd szinte teljesen beleolvadt a fűbe, és alig pár másodpercem volt arra, hogy lefotózzam őket. Az oroszlánokkal nagyobb szerencsém volt, ugyanis az Amboseli füves síkságaink rögtön egy egész csapat nősténnyel találkoztam.

Egy etikus szafari túránál alapszabály, hogy úgy figyeljük meg az állatokat, hogy közben ne zavarjuk meg őket.



Az oroszlánoknál a 75-300 mm-es objektív és az OM-5 stabilizátora különösen jött jól, hiszen a nagy zoom segítségével egészen messziről meg tudtam örökíteni az állatok arckifejezéseit, játékosságát és a vadászat pillanatait is.
























Ha valaki a madarak szerelmese, akkor Kenyában járva feltétlenül keresse fel a Nakuru Nemzeti Parkot, amelynek lúgos tava és erdőligetei 400 különböző faj otthonául szolgálnak. Izgalmas volt megfigyelni nemcsak távcsövön, de lencsén keresztül is a flamingókra vadászó foltos hiénákat, akik ezúttal nem jártak sikerrel.


A parkban többek közt ritka Rotschild-Zsiráfokkal és kritikusan veszélyeztetett orrszarvúkkal is találkozhattam, akik itt háborítatlanul, védett környezetben élnek.







Összességében a szafari túra során az OM-5 gép és a Zuiko objektívek tökéletes kombinációnak bizonyultak. A felszerelés könnyű, mégis erős és megbízható, amely lehetővé tette, hogy a kontrasztos afrikai fényviszonyok ellenére minden árnyalatot megörökítsek. Jó szívvel ajánlom mindenkinek, aki a természetet szereti és el akarja kapni a tökéletes pillanatokat, hiszen a géppel még mélyebb technikai tudás nélkül is zseniális képeket lehet készíteni...










Szombati Orsi világutazó és blogger kalandjai az alábbi oldalakon követhető:


Orsi által használt felszerelésről itt olvashattok bővebben:





Friss bejegyzések

Az összes megtekintése

Comentarios


bottom of page