Azaz makró szerű élmények egy nem makró lencsétől
Többnyire utazásaim dokumentálására használom a fényképezőgépemet, persze sok egyéb más témára is. Ám jellemzően távolabbi dolgok megörökítése, városképek, utcai hangulatok, tájak fotózása a fő csapásvonal. Emiatt mikor összeállítottam a szettemet, szándékosan olyan kittet választottam ahol ez a lencse volt a váz (Olympus E-M5 mark II 1240 kit) mellé csomagolva. Vásárlás előtt nagyon sok jót olvastam és láttam fórumokon, teszteken és tudtam, hogy ez biztosan kell nekem. Azóta sem bántam meg ezt a döntésemet. Már az első képeknél hihetetlenül kényelmesnek és felhasználó barátnak találtam a kezelhetőségét, a manuális és automatikus élességállítás közötti váltás, a plusz programozható gomb nyújtotta kényelem mellett, természetesen a profi képminőség is egyből lenyűgözött.
A másik dolog, ami hamar “szemet szúrt”, az a 20 cm-es minimális fókusztávolságban rejlő lehetőség volt. Jellemzően nem ebben a tartományban komponálom a képeimet, bár szinte mindenkinek van, hogy egészen közel helyezkedve a témához lesz még érdekesebb az adott fotója. Nem mondom, hogy extrém közeli lesz ez az élmény, mondjuk, mint egy makró lencse esetében, ám nagyon hangulatos közelképeket lehet produkálni ezzel is. A 2.8-as fényerőnek köszönhetően, akár látványosan elmosott hátteret produkálva, pár mm-es élesség tartománnyal, igen nagy részlet gazdagságú képeket lehet készíteni.
Negyedik éve feszegetve ezt a határt is, számos hangulatos képet sikerült készítenem ez idő alatt. Ebből mutatnék, akár kedvcsinálónak is, pár fotót többféle témában. Igaz, pontosan ennek köszönhetően, egy ideje érik már bennem a gondolat egy makró lencse beszerzésére is, ám addig is a lehetőségekhez mérten kihasználom ennek az objektívnek ezt a lenyűgöző képességét is.
Neked is van egy jó Mikro Négyharmados rendszerrel készült fotód? Van hozzá egy izgalmas történeted? Mi szívesen megosztjuk! Küldd el nekünk a technikai paraméterek megjelölésével a milcclub@olympusmintabolt.hu email címre.
Wilhelem László
Comments